Batteri til Bang & Olufsen HHR-120AAB33 F1x2 1200 mAh

Bang & Olufsen

Batteri til Bang & Olufsen HHR-120AAB33 F1x2 1200 mAh

Bang & Olufsen HHR-120AAB33 F1x2-batteri til fjernkontroll med 1200 mAh og 2.4 V. 2.88 Wh. Sjekk kompatibilitet og dagspris hos Batteriguide.

Om Batteri til Bang & Olufsen HHR-120AAB33 F1x2 1200 mAh

Batteri til Bang & Olufsen HHR-120AAB33 F1x2 1200 mAh er et erstatningsbatteri til Bang & Olufsen innen kategorien fjernkontroll, produsert som et alternativ til originalbatteriet med delenummer HHR-120AAB33 F1x2. Batteriet har en kapasitet på 1200 mAh, en spenning på 2.4 V og 2.88 Wh energiinnhold. Cellene er av typen Ni-MH, som gir stabil spenning gjennom hele utladningen og ingen minneeffekt.

Fysisk har batteriet målene 45.30 x 28.76 x 14.70mm, en vekt på 67.6 g og fargen green, slik at det passer i samme batterirom som originalen. Sammenlign alltid delenummer og mål mot ditt eksisterende batteri før du bestiller.

Batteriet er oppført som kompatibelt med 2 modeller, blant annet Beo6 og Beo5. Finner du din modell i listen under, kan du bruke batteriet som direkte erstatning.

Prisen ligger på 99 kr og varen er på lager hos leverandøren. Husk at levetiden avhenger av bruk og lading – les mer i vår kunnskapsdel om hvordan du forlenger levetiden på fjernkontroll-batterier.

Spesifikasjoner

Merke
Bang & Olufsen
Delenummer
HHR-120AAB33 F1x2
SKU
CS-BEB500SL
Kapasitet
Spenning
Watt-timer
Kjemi
Ni-MH
Dimensjoner
45.30 x 28.76 x 14.70mm
Vekt
67.6 g
Farge
Green

Passer disse modellene (2)

Andre batterier til fjernkontroll

BatteriKapasitetSpenningKjemiPris
Batteri til Bang & Olufsen HHR-120AAB33 F1x2 1200 mAh1200 mAh2.4 VNi-MH99 kr
Batteri til Bang & Olufsen BW888200747 800 mAh800 mAh6 VNi-MH64 kr
Batteri til DJM100RX–3.7 V–159 kr
Batteri til DJP358RX–7.4 V–229 kr
Batteri til DJT160RC–7.6 V–1 889 kr
Batteri til DRS120RX–7.4 V–289 kr

Sammenligningen viser batterier i samme kategori. Høyere kapasitet gir lengre driftstid, men spenningen må alltid være den samme som originalbatteriet.

Ofte stilte spørsmål

+Hvilke modeller passer Batteri til Bang & Olufsen HHR-120AAB33 F1x2 1200 mAh til?

Batteriet er oppført som kompatibelt med 2 modeller, blant annet Beo6, Beo5. Sjekk at delenummeret HHR-120AAB33 F1x2 står på batteriet du har i dag før du bestiller.

+Hva betyr 1200 mAh og 2.4 V i praksis?

Kapasiteten på 1200 mAh forteller hvor mye ladning batteriet holder – høyere tall gir lengre driftstid mellom hver lading. Spenningen på 2.4 V må stemme med originalbatteriet, ellers kan ikke enheten bruke batteriet. Til sammen gir det et energiinnhold på omtrent 2.88 Wh.

+Hvilken batteriteknologi bruker HHR-120AAB33 F1x2?

Cellene er av typen Ni-MH. Denne teknologien holder spenningen stabil gjennom utladningen, tåler lading når som helst uten minneeffekt og bør oppbevares tørt og svalt ved rundt 40–60 % ladning ved lengre lagring.

+Er dette et originalbatteri fra Bang & Olufsen?

Nei. Dette er et erstatningsbatteri som er bygget for å tilsvare originalbatteriet fra Bang & Olufsen med delenummer HHR-120AAB33 F1x2. Det har samme spenning og kontaktløsning, slik at det kan brukes i samme batterirom.

+Hva koster Batteri til Bang & Olufsen HHR-120AAB33 F1x2 1200 mAh, og er det på lager?

Prisen er 99 kr og varen er oppført på lager hos leverandøren. Prisen hentes fra leverandøren og kan endre seg.

+Hvordan får jeg lengst mulig levetid ut av batteriet?

Unngå å tømme batteriet helt, hold det unna varme over 40 °C og lad det opp til 50–80 % før lengre lagring. For fjernkontroll betyr jevnlig bruk mer for levetiden enn antall ladinger. Utbrukte batterier leveres til retur i butikk eller på gjenvinningsstasjon.