Black & Decker

Batteri til Black & Decker PS130,PS130A,A9252,A9275 3300 mAh

Black & Decker PS130-batteri til elektroverktøy med 3300 mAh og 12.0 V. 39.6 Wh. Sjekk kompatibilitet og dagspris hos Batteriguide.

Om Batteri til Black & Decker PS130,PS130A,A9252,A9275 3300 mAh

Batteri til Black & Decker PS130,PS130A,A9252,A9275 3300 mAh er et erstatningsbatteri til Black & Decker innen kategorien elektroverktøy, produsert som et alternativ til originalbatteriet med delenummer PS130 (også kjent som PS130A, A9252, A9275). Batteriet har en kapasitet på 3300 mAh, en spenning på 12 V og 39.6 Wh energiinnhold. Cellene er av typen Ni-MH, som gir stabil spenning gjennom hele utladningen og ingen minneeffekt.

Fysisk har batteriet målene 91.50 x 80.70 x 102.20mm, en vekt på 830 g og fargen black, slik at det passer i samme batterirom som originalen. Sammenlign alltid delenummer og mål mot ditt eksisterende batteri før du bestiller.

Batteriet er oppført som kompatibelt med 30 modeller, blant annet PS3500, Q120, KC2000FK, CD120GK2, PS3550K og PS1200K med flere. Finner du din modell i listen under, kan du bruke batteriet som direkte erstatning.

Prisen ligger på 374 kr, og lagerstatus bekreftes hos leverandøren. Husk at levetiden avhenger av bruk og lading – les mer i vår kunnskapsdel om hvordan du forlenger levetiden på elektroverktøy-batterier.

Spesifikasjoner

Merke
Black & Decker
Delenummer
PS130,PS,A9252,A9275
SKU
CS-BPS120PX
Kapasitet
Spenning
Watt-timer
Kjemi
Ni-MH
Dimensjoner
91.50 x 80.70 x 102.20mm
Vekt
830 g
Farge
Black

Passer disse modellene (30)

Andre batterier til elektroverktøy

Sammenligningen viser batterier i samme kategori. Høyere kapasitet gir lengre driftstid, men spenningen må alltid være den samme som originalbatteriet.

Ofte stilte spørsmål

+Hvilke modeller passer Batteri til Black & Decker PS130,PS130A,A9252,A9275 3300 mAh til?

Batteriet er oppført som kompatibelt med 30 modeller, blant annet PS3500, Q120, KC2000FK, CD120GK2, PS3550K og flere. Sjekk at delenummeret PS130 står på batteriet du har i dag før du bestiller.

+Hva betyr 3300 mAh og 12 V i praksis?

Kapasiteten på 3300 mAh forteller hvor mye ladning batteriet holder – høyere tall gir lengre driftstid mellom hver lading. Spenningen på 12 V må stemme med originalbatteriet, ellers kan ikke enheten bruke batteriet. Til sammen gir det et energiinnhold på omtrent 39.6 Wh.

+Hvilken batteriteknologi bruker PS130?

Cellene er av typen Ni-MH. Denne teknologien holder spenningen stabil gjennom utladningen, tåler lading når som helst uten minneeffekt og bør oppbevares tørt og svalt ved rundt 40–60 % ladning ved lengre lagring.

+Er dette et originalbatteri fra Black & Decker?

Nei. Dette er et erstatningsbatteri som er bygget for å tilsvare originalbatteriet fra Black & Decker med delenummer PS130 (også merket PS130A, A9252, A9275). Det har samme spenning og kontaktløsning, slik at det kan brukes i samme batterirom.

+Hva koster Batteri til Black & Decker PS130,PS130A,A9252,A9275 3300 mAh, og er det på lager?

Prisen er 374 kr, men lagerstatus bør bekreftes hos leverandøren før bestilling. Prisen hentes fra leverandøren og kan endre seg.

+Hvordan får jeg lengst mulig levetid ut av batteriet?

Unngå å tømme batteriet helt, hold det unna varme over 40 °C og lad det opp til 50–80 % før lengre lagring. For elektroverktøy betyr jevnlig bruk mer for levetiden enn antall ladinger. Utbrukte batterier leveres til retur i butikk eller på gjenvinningsstasjon.