Cub Cadet
Batteri til Cub Cadet BAT9101A,MRK9200A 10400 mAh
Cub Cadet BAT9101A-batteri til gressklipper med 10400 mAh og 10.8 V. 112.32 Wh. Sjekk kompatibilitet og dagspris hos Batteriguide.
Om Batteri til Cub Cadet BAT9101A,MRK9200A 10400 mAh
Batteri til Cub Cadet BAT9101A,MRK9200A 10400 mAh er et erstatningsbatteri til Cub Cadet innen kategorien gressklipper, produsert som et alternativ til originalbatteriet med delenummer BAT9101A (også kjent som MRK9200A). Batteriet har en kapasitet på 10400 mAh, en spenning på 10.8 V og 112.32 Wh energiinnhold. Cellene er av typen Li-ion, som gir stabil spenning gjennom hele utladningen og ingen minneeffekt.
Fysisk har batteriet målene 92.50 x 82.00 x 68.00mm, en vekt på 792 g og fargen black, slik at det passer i samme batterirom som originalen. Sammenlign alltid delenummer og mål mot ditt eksisterende batteri før du bestiller.
Batteriet er oppført som kompatibelt med 1 modell, blant annet XR1 500. Finner du din modell i listen under, kan du bruke batteriet som direkte erstatning.
Prisen ligger på 427 kr, og lagerstatus bekreftes hos leverandøren. Husk at levetiden avhenger av bruk og lading – les mer i vår kunnskapsdel om hvordan du forlenger levetiden på gressklipper-batterier.
Spesifikasjoner
- Merke
- Cub Cadet
- Delenummer
- BAT,MRK
- SKU
- CS-PRX500PW
- Kapasitet
- Spenning
- Watt-timer
- Kjemi
- Dimensjoner
- 92.50 x 82.00 x 68.00mm
- Vekt
- 792 g
- Farge
- Black
Passer disse modellene (1)
Andre batterier til gressklipper
| Batteri | Kapasitet | Spenning | Kjemi | Pris |
|---|---|---|---|---|
| Batteri til Cub Cadet BAT9101A,MRK9200A 10400 mAh | 10400 mAh | 10.8 V | Li-ion | 427 kr |
| Batteri til Cub Cadet 3000 mAh | 3000 mAh | 25.6 V | Li-ion | 2 399 kr |
| Batteri til GA_GRA180PW | – | 18 V | Li-ion | 559 kr |
| Batteri til GA_GRA420PW | – | 18 V | – | 579 kr |
| Batteri til GA_GRA835PW | – | 18 V | Li-ion | 659 kr |
| Batteri til GA_GRC105PW | – | 7.4 V | – | 169 kr |
Sammenligningen viser batterier i samme kategori. Høyere kapasitet gir lengre driftstid, men spenningen må alltid være den samme som originalbatteriet.
Ofte stilte spørsmål
+Hvilke modeller passer Batteri til Cub Cadet BAT9101A,MRK9200A 10400 mAh til?
Batteriet er oppført som kompatibelt med 1 modell, blant annet XR1 500. Sjekk at delenummeret BAT9101A står på batteriet du har i dag før du bestiller.
+Hva betyr 10400 mAh og 10.8 V i praksis?
Kapasiteten på 10400 mAh forteller hvor mye ladning batteriet holder – høyere tall gir lengre driftstid mellom hver lading. Spenningen på 10.8 V må stemme med originalbatteriet, ellers kan ikke enheten bruke batteriet. Til sammen gir det et energiinnhold på omtrent 112.32 Wh.
+Hvilken batteriteknologi bruker BAT9101A?
Cellene er av typen Li-ion. Denne teknologien holder spenningen stabil gjennom utladningen, tåler lading når som helst uten minneeffekt og bør oppbevares tørt og svalt ved rundt 40–60 % ladning ved lengre lagring.
+Er dette et originalbatteri fra Cub Cadet?
Nei. Dette er et erstatningsbatteri som er bygget for å tilsvare originalbatteriet fra Cub Cadet med delenummer BAT9101A (også merket MRK9200A). Det har samme spenning og kontaktløsning, slik at det kan brukes i samme batterirom.
+Hva koster Batteri til Cub Cadet BAT9101A,MRK9200A 10400 mAh, og er det på lager?
Prisen er 427 kr, men lagerstatus bør bekreftes hos leverandøren før bestilling. Prisen hentes fra leverandøren og kan endre seg.
+Hvordan får jeg lengst mulig levetid ut av batteriet?
Unngå å tømme batteriet helt, hold det unna varme over 40 °C og lad det opp til 50–80 % før lengre lagring. For gressklipper betyr jevnlig bruk mer for levetiden enn antall ladinger. Utbrukte batterier leveres til retur i butikk eller på gjenvinningsstasjon.